Eski Vekil Diker’in adı Alaşehir’de bir parka verildi

Eski Vekil Diker'in adı Alaşehir'de bir parka verildi

Alaşehir Manşet Haber - 19. ve 20. dönem Manisa Milletvekilliği yapan Tevfik Diker’in adı verilen park düzenlenen törenle açıldı.

10 Temmuz 2019 - 11:42

 

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 19. ve 20. dönem Manisa milletvekilliği yapan Tevfik Diker’in adı verilen park düzenlenen törenle açıldı.

Alaşehir Belediyesi tarafından Alaşehirli eski milletvekili Tevfik Diker’in adı bir parka verildi. İlçeye bağlı İstasyon Mahallesi Gümüş Pala Caddesi üzerinde bulunan Tevfik Diker Parkı, düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Haziran ayı meclis kararımızla 19. ve20. dönem Manisa milletvekilimiz, Yolsuzlukla Mücadele Derneği Başkanı Tevfik Diker’in geçmiş dönemlerde Alaşehirimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bu parkın adının Tevfik Diker Parkı olması kararı alındı. Alaşehir’e hizmet veren büyüklerimizin isimlerini park, bahçe ve caddelere vermeye devam edeceğiz" dedi.

Adının bir parkta yaşatılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten eski Manisa milletvekili ve Yolsuzlukla Mücadele Derneği Başkanı Tevfik Diker, "71 yıl sonra Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni neferi Ahmet Öküzcüoğlu’nu Alaşehir’in öz evladını belediye başkan seçtiğiniz için hepinizin anlından, büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Adımı yaşatmak ve ölümsüzleştirmek için parka verilmesinde emeği geçenler karşısında boynum kıldan incedir, onlara her zaman minnettarım. Sizlerin seçtiği ve adımın yaşatılmasında büyük rol oynayan Ahmet Öküzcüoğlu’na hiçbir karşılık beklemeden hizmet etmeye hazırım. Hizmette nefer işte Tevfik Diker, diyerek hizmet için çivi çakan herkesi sırtımızda taşıyacağız. Alaşehir’e karşılıksız hizmet etmeye devam edeceğim" diye konuştu.

Bu haber 1160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler Yapmalı?
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler...