Düğünlerde Silah Kullanımına Hayır!

Düğünlerde Silah Kullanımına Hayır!

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Kaymakamlığı, düğün nişan ve özel günlerde gerçekleşen silah atma olaylarına son vermek amacıyla “Düğünlerde Silah Kullanımına Hayır” kampanyası başlattı.

05 Temmuz 2019 - 14:26

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet - Alaşehir Kaymakamlığınca, düğün nişan ve özel günlerde gerçekleşen silah atma olaylarına son vermek amacıyla “Düğünlerde Silah Kullanımına Hayır” kampanyası başlatıldı.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun tarafından konu ile  yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Düğün, nişan, sünnet asker uğurlaması…vb. törenlerde ateşli silah kullanımının ülkemiz de  adeta bir gelenek haline geldiğini maalesef  üzüntüyle müşahede etmekteyiz.

Birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, hem bireysel hem de sosyal olarak en mutlu günlerimizi yaşadığımız bu özel günlerde sorumsuz ve bilinçsiz kimseler tarafından ateş edilmekte, bunun sonucunda bazen ölümler, yaralanmalar meydana gelmekte, katılımcılar arasında korku ve paniğe yol açılmakta, çevrede ciddi rahatsızlıklara neden olunmaktadır.

Bilindiği üzere mevzuatımızda meskun mahallerde silah kullanımı yasaklanmış olup, uymayanlara yönelik idari ve adli yaptırımlar öngörülmüştür.

Mutluluk ve sevinçlerimizin yas ve mateme dönüşmemesi, kamu güvenliği ve esenliğinin temini için söz konusu kurallara uymanın aynı zamanda bir vatandaşlık görevi ve sosyal sorumluluk olduğu asla unutulmamalıdır.
 

Alaşehir Kaymakamlığı olarak başlatmış olduğumuz "Düğünlerde silah kullanımına hayır"… Kampanyamızın başarıya ulaşabilmesi için toplumsal destek vazgeçilmez bir unsurdur. 

Basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, özellikle de vatandaşlarımızın konuya gerekli duyarlılık ve hassasiyeti göstermeleri, silah kullanımının önüne geçilmesi ve bu konuda farkındalık ayrıca bilinç oluşturma noktasında çok önemli rol oynayacaktır.

Hiç kimsenin bir başkasının canını alma, yaralama, "ömürde bir defa yapılıyor"  bahanesinin arkasına sığınarak silah kullanma ya da çevreye rahatsızlık verme hakkı ve lüksü yoktur.

Vatandaşlarımızın, gerektiği durumlarda 112 acil yardımdan polis ve jandarmayı aramaları, kolluk birimlerimizin işlerini kolaylaştıracaktır.
Yasalara ve yasaklara uymayanlar hakkında mevzuatın öngördüğü yaptırımlar uygulanmaktadır ve uygulanmaya da devam edilecektir. Sevinç ve mutluluk günlerimizin hüzün ve matem günlerine dönüşmemesi için çok değerli Alaşehirli vatandaşlarımızın konuya duyarlılık ve hassasiyet göstereceğine olan inancım tamdır" ifadelerini kullandı. 

2019/07/2019-07-05-14-37-18.jpg
Bu haber 1798 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zirai Don Çiftçiyi Vurdu! Bayrama Buruk Girdiler...
Zirai Don Çiftçiyi Vurdu! Bayrama Buruk Girdiler...
4 Günlük Yasağın İlk Gününde 313 bin TL Ceza Kesildi
4 Günlük Yasağın İlk Gününde 313 bin TL Ceza Kesildi