Düğünler Ne Zaman Serbest Olacak

Düğünler Ne Zaman Serbest Olacak

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de havaların ısınması ile birlikte düğün sezonu da yavaş yavaş başlayacaktı. Ancak, Koronavirüs tehlikesi A'dan Z'ye tüm hayatımızı olumsuz etkiledi. Düğünler için Koronavirüs tedbirleri kapsamında konulan kısıtlamaların kaldırılma tarihi belli oldu.

12 Mayıs 2020 - 15:18 - Güncelleme: 12 Mayıs 2020 - 15:25

 

Düğünler için, Koronavirüs tedbirleri kapsamında konulan kısıtlamaların kaldırılma tarihi belli oldu. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal ve ekonomik hayatta yaşanan kısıtlamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla normalleşme planı devreye alınmaya başlamıştı. En çok merak edilenlerden biri olan düğün sezonunun nasıl ve ne zaman başlayacağı sorusu da bu plan çerçevesinde cevabını buldu. Cumhurbaşkanlığı'na sunulan taslak metne göre düğünler, düğün salonlarının ve nikâh salonlarının azami yüzde 25 kapasitesinin aşılmaması şartlarına uyarak kademeli olarak açılması 1 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşecek.  Düğün salonlarının tamamen açılması ise en erken 1 Temmuz 2020'de planlanıyor.

Önce berber ve kuaförler ile AVM'lerin açılması kararı, futbolda liglerin açılması, 65 yaş üstü ve 20 yaş altına haftanın 1 günü sokağa çıkma izniyle başlayan süreçte düğün sezonunun yaklaşması nedeniyle gözler düğünlerin ve nikahların nasıl yapılacağına çevrilmişti.

Taslak metinde düğün salonu, sinema, tiyatro ve gösteri merkezlerinde kısıtlamaların kaldırılma tarihi ise 1 Temmuz 2020 olarak planlandı.  

Bu haber 3061 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı