Devlet Hastanesi Personelinden Basın Açıklaması

Devlet Hastanesi Personelinden Basın Açıklaması

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Devlet Hastanesi personelleri, bazı basın yayın organlarında yer alan asılsız haberlere karşı basın açıklamasında bulundular.

06 Eylül 2020 - 01:50 - Güncelleme: 06 Eylül 2020 - 10:55

 

Alaşehir Devlet Hastanesi'nde görev yapan bazı personellerin bağlı bulundukları sendikadan istifa etmelerini bahane ederek gerçeği yansıtmayan ve art niyetli bir şekilde konuyu haberleştiren bazı basın yayın organlarına devlet hastanesi personelleri sert tepki gösterdi. 

Hastane personellerinin yaptığı yazılı açıklamada; "Bildiğiniz üzere biz Hastane'de çalışanlar olarak yaptığımız basın açıklamasıyla üye olduğumuz Hak-iş sendikasından istifa ettik. İstifamızın nedenlerini basın açıklamamızda detaylı olarak anlattık. Bu hususlar haricinde konunun başka yerlere çekilmesi özellikle siyaset alanına çekilmesini istemiyoruz. Devletimize, milletimize bağlı insanlar olarak bu durum bizleri üzmektedir. Bizim istifamızın Akparti ile ilişkilendirilmesini kınıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız ve Bakanlık bürokratlarımızın bizler ve tüm sağlıkçılar için ne kadar özverili çalıştıklarını bilmekteyiz. Basın açıklamamızın başka yerlere çekilmemesini, tüm kamuoyuna arz ve talep eder, saygılar sunarız" ifadelerini kullandılar. 

Bu haber 3992 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x