Denizli’deki Deprem Alaşehir’i Salladı!

Denizli'deki Deprem Alaşehir'i Salladı!

Alaşehir Manşet Haber - Denizli'nin Balkan ilçesinde meydana gelen 6.5 şiddetindeki deprem Manisa'nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde de hissedildi.

08 Ağustos 2019 - 15:17 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 - 15:46

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Ege Bölgesi adeta beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Denizli'de meydana gelen 6.5 şiddetindeki deprem Manisa'nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde de hissedildi.

Öğleden önce İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından Denizli'nin Çardak ilçesinde 4.2 ve Balkan ilçesinde ise 6.5 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi. Deprem Manisa'nın Denizli il sınırlarına yakın bölgelerde de hissedildi. Manisa'nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde de belirgin bir şekilde hissedilen deprem vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Alaşehir İlçesine bağlı Piyadeler Mahallesi'nde ana yol üzerinde üzüm ve yaprak satışı yapan Cengiz Kocatürk isimli vatandaş bir panik durumunun yaşandığını belirterek, "Önce hafif bir sarsıntı oldu, geçeceğini düşündüm. Sonra arkasından çok şiddetli bir sallantı oldu. Bir uğultu duydum. Yanınızdan ağır tonajlı bir kamyon hızla geçer ve yerde bir sarsıntı meydana gelir ya, yaşadığımız deprem de ona benzedi. Adeta yerin titrediğini hissettik. Tezgahta dizili olan salamura yaprakların hepsi depremin etkisiyle devrildi. Allah'ım afatından korusun. Alaşehir'in deprem bölgesi olduğunu biliyoruz. Allah'a emanetiz" ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, deprem sonucu Manisa ve ilçelerinde bir hasarın meydana gelmediği öğrenildi.

Olay yerine ait fotoğraf aşağıdadır.

2019/08/2019-08-08-15-43-17.jpg
Bu haber 1607 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x