Belediyeden Öğrenciler İçin Anlamlı Etkilikler

Belediyeden Öğrenciler İçin Anlamlı Etkilikler

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Belediyesi, yarıyıl tatili nedeniyle Kapalı Spor Salonu’na ücretsiz dev şişme oyun grubu kurdu. Alaşehir Belediyesi bunun yanı sıra ücretsiz yetenek kursları düzenleyerek Satranç, Resim, Müzik, İngilizce ve Bale olmak üzere beş branşta eğitim verecek.

27 Ocak 2019 - 14:36

 

Alaşehir Belediyesi tarafından yarıyıl tatili nedeniyle Kapalı Spor Salonu’na ücretsiz dev şişme oyun grubu kuruldu.

Sosyal belediyecilik anlamında son dönemlerde önemli projelere imza atan Alaşehir Belediyesi, yarıyıl tatili nedeniyle çocukların güzel vakit geçirmeleri sağlamak için Ücretsiz Sömestr Şenliği düzenledi.21 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Alaşehir Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan ve her gün 09.00-19.00 saatleri arasında açık olacak şenlikten çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

“MADEM Kİ ÇOCUKLARIMIZIN BAŞKAN AMCASIYIZ”

Kısa sürede her yönüyle Alaşehir’in çehresini değiştiren, Alaşehirlileri yeniliklerle tanıştıran Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Sömestr Şenliği’nde eğlenmeye gelen çocuklarla ve aileleriyle bir araya geldi. Çocuklarla ve aileleriyle yakından ilgilenen Başkan Uçak, her biriyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Çocukların hoş vakit geçirmelerini ve evlerine güzel anılarla dönmelerinin mutluluğunu birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Uçak,“ 1.Alaşehir Üzüm Festivali etkinliklerimiz kapsamında geçtiğimiz aylarda Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Parkı’na kurduğumuz dev şişme oyun gruplarında vakit geçiren çocuklarımızın gözlerindeki neşeyi görmek bizleri son derece mutlu etmişti. Oyun gruplarının yeniden kurulması yönünde ailelerimizden ve çocuklarımızdan birçok talep aldık. Mademki biz çocukların Başkan amcasıyız, o zaman biz de yarı yıl boyunca çok çalışan yavrularımıza en güzel hediyeyi verelim istedik. Yaptığımız bu faaliyetlerlerle bir nebze bile olsa geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı memnun edebildiysek ne mutlu bize.”

Alaşehir Belediyesi ile “Yeteneklerine Yön Ver”

Alaşehir Belediyesi’nin 7-18 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere yönelik “Yarınlar Senin, Hayalini Gerçekleştir” sloganıyla açtığı Ücretsiz Yetenek Kursları’nın kayıtları başladı. Kurslardan faydalanmak isteyenler 15 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden alınacak olup, kimlik fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile başvuru yapılabilecek.

“ŞEHRİMİZDE KÜLTÜR-SANAT HAYATI CANLANACAK”

Satranç, Resim, Müzik, İngilizce ve Bale olmak üzere beş branşta açılan Ücretsiz Yetenek Kursları, yeteneklerini keşfetmek veya var olan yeteneklerini geliştirmek isteyenlere kucak açacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak,” Nasıl ki yol, bina, kaldırım, park ve temizlik işleri belediyemizin asli görevi ise kültür alanında etkinlikler düzenlemek ve bunun için kurslar açmak da en az diğerleri kadar bizim asli görevimiz. Şehrimizde kültür-sanat hayatını canlandırmak, sanata ilgi duyan gençlerimizi eğitmek amacıyla ücretsiz olarak açtığımız kurslarda; deneyimli ve tecrübeli, alanında uzman eğitmen kadromuz bilgi ve yetenek anlamında çocuklarımıza ve gençlerimize yardımcı olacak. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri amacıyla açılan kurslarımızda onların keyifli vakit geçirmeleri bizleri de mutlu edecek. İnşallah bundan sonra da sosyal belediyecilik ve kültürel alanlarda çalışmalarımız artarak devam edecek.” diye konuştu.

 

Bu haber 2336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x