Baharın Müjdecisi Leylekler Alaşehir’de

Baharın Müjdecisi Leylekler Alaşehir'de

Alaşehir Manşet Haber - Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte baharın habercisi olarak bilinen leylekler, Manisa’nın Alaşehir ilçesine gelmeye başladı.

21 Mart 2019 - 20:16 - Güncelleme: 21 Mart 2019 - 20:29

 

Haber / Soner VATANSVER - Manisa'nın Alaşehir ilçesinde baharın müjdecisi olarak bilinen leylekler, havaların ısınmasıyla birlikte yuvalarına döndü. Yaklaşık bir asırdan bu yana leyleklerin mahallelerine geldiğini belirten vatandaşlar, boş evleri kullanmamalarına rağmen leylekler için evleri yıkmadıklarını ifade ettiler. İlçe kent merkezine 4 kilometre mesafedeki Baklacı Mahallesinde yuvalayan leylekler, vatandaşların simgesi haline geldi. 

Leyleklerin her sene Mart ayının ortalarına doğru geldiğini ifade eden Alaşehir İlçesi Baklacı Mahallesi Muhtarı Mustafa Türk, "Leyleklerin mahallemize gelmesiyle birlikte baharın geldiğini anlıyoruz. Leylekler bizler için baharın müjdecisi. Başta çocuklarımız olmak üzere hepimiz leyleklerin mahallemize yeniden geldiklerini gördüğümüz zaman çok daha mutlu oluyoruz. 

Onlar bizim misafirlerimiz gibiler. Kullanılmayan metruk evlerin üzerine yuva yapan leyleklerin sırf yuvalarının yıkılmaması için bu evlere dokunmuyoruz. En son mahallemizin merkezinde bulunan ve kullanılmayan elektrik direğini sırf leyleklerin yuvası olduğu için ellemedik. Onlar bizim misafirimiz gibi" dedi.
 

Bu haber 1362 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sermet Peköztürk
    5 ay önce
    Evet aynen çok doğru ben 1984 yılında Alaşehir Zirai Donatım Kurumunda memuriyete başladım o zamanlar dan. O yuvalar vardı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x