Alaşehir TSO Genç Yeteneklere Sponsor Oldu

Alaşehir TSO Genç Yeteneklere Sponsor Oldu

Alaşehir Manşet Haber - Model Uçakta Türkiye şampiyonu olan Alaşehir İMKB Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerine, bu yıl Samsun'da yapılacak 'Lastik Motorlu Model Uçak' ve Eskişehir'de yapılacak 'Model Roket' dallarındaki yarışmalar için Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası sponsor oldu.

14 Aralık 2019 - 14:47 - Güncelleme: 14 Aralık 2019 - 15:02

 

Eskişehir’de geçen Mayıs ayında düzenlenen Okul Sporları etkinliğinde; hava sporları ile lastik motorlu model uçak dallarında genç kız ve erkekler kategorilerinde takım halinde Türkiye şampiyonu olan İlçemiz İMKB Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerine, bu yıl yapılacak yarışmalarda Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası sponsor oldu.

Alaşehir İMKB Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetleri içinde yer alan 'Hava Sporları' dalında, 'Lastik Motorlu Model Uçak' dalında, 'Genç Kız ve Erkekler Kategorileri'nde takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Eskişehir'de , 24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonadan 'Hayalin Uçmak Olsun' sloganıyla hazırladıkları model uçaklarla, bireysel olarak ise Erkek Kategorisi'nde ilk beş, "Genç Kızlar Kategorisi'nde ise ilk dördü kimseye kaptırmayan Alaşehir İMKB Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında 30-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak 'Lastik Motorlu Model Uçak' ve 13-14 Haziran 2020 tarihlerinde Eskişehir'de yapılacak 'Model Roket' şampiyonalarına hazırlanıyor. Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, başarılarıyla dikkati çeken öğrencilere katılacakları yeni şampiyonalar öncesinde sponsor oldu.

Başkan Seyhan, "Bu tür başarıların her zaman arkasındayız"

Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, "Öğrencilerimizin çalışmalarını ve başarılarını taktir ettik. İlçemizden Türkiye şampiyonu çıkması bizleri mutlu etti. Bizde başarılarının devam edebilmesi ve artırılması için sponsor olduk. Alaşehir İMKB Ticaret Meslek Lisesi'nin sosyal etkinliklerinde bulunmak ve desteklemek için buradayız. Çocuklarımız bugün kendi işlerinin, kendi mesleklerinin haricinde sosyal etkinliklerde, uçak uçurma, ok atma ve buna benzer hem kültürel hem de ekonomik anlamdaki farklı etkinliklerde bulunup, kendilerini sosyal aktivitelere adamaya çalışıyorlar. Bu gençlerimizin yanında olmamız lazım. Gençlerimiz ne kadar sosyal etkinlikler içerisinde bulunurlarsa; o kadar kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Biz de bunun için desteklemek için buradayız" dedi.

Bu haber 1261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül