Alaşehir’li Hayırsever 5 Yıldır Sokak Hayvanlarına Yiyecek...

Alaşehir'li Hayırsever 5 Yıldır Sokak Hayvanlarına Yiyecek Taşıyor

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de özel bir sürücü kursunda görevli hayvansever Recep Türkyılmaz, 5 yıldır kasaptan satın aldığı kemikli et ve kırıntıları sokak köpeklerine dağıtıyor.

08 Haziran 2020 - 09:13 - Güncelleme: 08 Haziran 2020 - 09:39

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Özel Haber - Alaşehir'de yaşayan hayvansever Recep Türkyılmaz, yaklaşık 5 yıldır aralıksız her gün sokak hayvanlarına taşıdığı yiyecekler ile kentin belirli noktalarındaki köpekleri besliyor.

Aldığı etleri otomobiliyle Kenan Evren Parkı yakınlarındaki boş araziye getiren Türkyılmaz, sokak köpeklerini elleriyle besliyor. Beş yıl boyunca aralıksız her gün sokak hayvanlarına yiyecek taşıyan Türkyılmaz, her akşam düzenli olarak bu alışkanlığını yerine getiriyor.

"Onları Beslemeden Evime Gitmiyorum"

Hayvanları beslemenin kendisini iyi hissettirdiğini belirten Türkyılmaz, "5 yıl önce eşim ve kızım ile Kenan Evren Parkında dolaşırken yavruları olan anne bir köpeğin açlıktan bitap düştüğünü, perişan bir halde olduğunu gördüm. İnanın içim sızladı. O an, eşim ve çocuğumu bırakıp hemen kasaba gittim ve et alarak bu hayvanlara dağıttım. Aç anne köpeğin, yavruları ile birlikte karnının doyduğunu görmek bana tarifi imkansız bir huzur verdi. O gün bu gündür aralıksız olarak her gün Kenan Evren Parkındaki yaklaşık 50 köpeği besliyorum.

"Maaşımın Önemli Bir Kısmını Sokak Hayvanları İçin Harcıyorum"

Her gün düzenli olarak kasaptan köpekler için et aldığını belirten Türkyılmaz, "Haftanın yedi günü geliyorum buraya. Yemeklerini ve sularını veriyorum. Günlük ortalama 15 TL ile 20 TL arasında hayvanlar için tavuk eti alıyorum. Aylık 450 TL ile 600 TL arasında bir maliyeti oluyor ama olsun. Huzur veren güzel bir aktivite, herkese tavsiye ederim. Alışveriş yaptığım kasabım var, her gün bana et hazırlıyor, ücretini ödeyip alıyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde de insanları sokak hayvanlarını beslemeye davet eden Türkyılmaz, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız çocuklarıyla gelip sokak hayvanlarını beslerse güzel bir farkındalık olur, herkese tavsiye ederim. Sahipsiz hayvanlarla olmak çok keyif veriyor. Eğer onları beslemezsek hepsi yok olup gidecek. En azından bir faydamız olduğunu düşünüyorum. Sokak hayvanlarını beslediğimizi gören arkadaşlarımız ve gruplar da ara sıra da olsa bize eşlik ediyor. Gerçekten çok güzel bir duygu" dedi.

Öldükleri Zaman Bir Yakınımı Kaybetmiş Gibi Oluyorum

Daha önce köpek beslememiştim. İlk defa, daha önce de belirttiğim gibi beş yıl önce başladım köpek beslemeye. Bir çok yavru köpek oldu beslediğim. Yavru köpekler belli dönemlerinde gençlik hastalığına kapılıp ölüyorlarmış, bilmiyordum tabi. Düzenli beslediğim yavru köpeklerden bazıları gençlik hastalığı nedeni ile vefat etti. Bu durum beni o kadar sarstı ki. Ölümleri sanki benim yüzümdenmiş gibi hissettim ve inanın, ölen yavru köpeklerin başında saatlerce ağladığım zamanlar oldu. Alaşehir'de yaşayan sokak hayvanlarından hepimiz sorumluyuz. Kaymakamdan, Belediye Başkanına, Kurum Müdürlerinden sıradan vatandaşlara kadar hepimiz sorumluyuz. Elimden geldiğince, gücümün yettiğince ben bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Benim yanımda bu işe gönül verecek bir kaç kişi daha olsa inanın ilçede hiç bir köpek aç kalmaz" ifadelerini kullandı.

2020/06/2020-06-08-09-37-17.gif
2020/06/2020-06-08-09-37-18.gif
2020/06/2020-06-08-09-37-19.gif
Bu haber 2047 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • VATANDAŞ
    1 ay önce
    BELEDİYE BAŞKANINA; O KÖPEKLER NİYE KISIRLAŞTIRILMADI? O YAVRULAR NE? VE 50 KÖPEK SERBESTCE DOLAŞIRKEN ORADA NASIL GEZİLECEK! İYİLİKTEN BÜYÜK KÖTÜLÜK YAPIYORSUNUZ. ÇEVİRİN BİR ALANI ORDA BAKIN.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül