Alaşehir’deki deve güreşleri büyük ilgi gördü

Alaşehir'deki deve güreşleri büyük ilgi gördü

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de bu yıl ikincisi düzenlenen deve güreşlerine 130 deve katılırken, vatandaşlar deve güreşlerine yoğun ilgi gösterdi.

28 Kasım 2021 - 19:27

Alaşehir'de düzenlenen deve güreşlerine farklı bölgelerden toplamda 130 deve katılırken, vatandaşlar deve güreşlerine yoğun ilgi gösterdi.

Deve güreşleri Kenan Evren Parkı yakınında bulunan Cumhuriyet Parkında düzenlendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen güreşlere farklı illerden 130 deve katıldı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören güreşlerde develer kıyasıya mücadele etti. Güreşlerin açılış konuşmasını yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Bir geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Türkmen geleneği olan deve güreşlerini Alaşehir'de ikinci kez sizlerle buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Bizim bir iddiamız var. O da Alaşehir'i marka yapmak. Alaşehir, Türkiye'nin her yerinde adı geçen bir ilçe olacak. Burada güreşlerde dikkat ettiğimiz bir şey var. Gördüğümüz gibi urgancılarımız var, ağız bağcılarımız var, develerimize de zarar gelmesin hasar gelmesin diye meydandalar. Onlar da işlerini güzel yapıyorlar" dedi.

İş insanı Kenan Aslanol, Mehmet Yeşilyurt, Habip Başişçi, Burak Gelin, Süleyman Aykaç, Mertcan Yiğiter tarafından organize edilen güreşlerde dereceye giren deve sahiplerine ödülleri verildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağış sonrası kayganlaşan yolda feci kaza: 1 Ölü
Yağış sonrası kayganlaşan yolda feci kaza: 1 Ölü