Alaşehir’de Yıldırım Düştü! 10 Küçükbaş Hayvan Telef...

Alaşehir'de Yıldırım Düştü! 10 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de meraya yıldırım düşmesi sonucu 10 küçükbaş hayvan telef oldu, Hayvanların sahibi, korku dolu anlar yaşarken hayatını zor kurtardığını belirtti.

23 Haziran 2020 - 11:27 - Güncelleme: 23 Haziran 2020 - 11:50

 

Alaşehir’de geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış hayatı adeta felç etti. İlçe merkezinde caddelerdeki rögarlar taşarken, sokaklar göle döndü. Gök gürültülü sağanak yağışla birlikte ilçede bazı bölgelere de yıldırım düştü.

Alaşehir’in kırsal mahallelerinden olan Karacalar mahallesinde hayvancılık yapan Sezgin Ölmez’e ait kurbanlık küçükbaş hayvanlara isabet eden yıldırım, 10 hayvanı telef etti. Alaşehir’in Karacalar Mahallesinde hayvancılık yapan Sezgin Ölmez’in kurbanlık olarak yetiştirdiği küçükbaş hayvanların üzerine yıldırım düştü.

Olay, geçtiğimiz hafta Cuma günü akşam saatlerinde Karacalar Mahallesinin kırsalındaki merada meydana geldi. Ölmez, keçi cinsi hayvanlarını merada otlattıktan sonra mahalleye dönüş yolunda, gök gürültülü sağanak yağmura yakalandı. Şiddetli fırtına ile birlikte, Yıldırımın düşmesi sonucu 25 hayvandan 10’una isabet eden yıldırım, hayvanları telef etti.

Mağdur Hayvan Sahibi, Yetkililerden Yardım İstedi

Geçimini hayvancılıkla sağlayan ve 25 kurbanlığından 10’unun telef olduğunu belirten Sezgin Ölmez, yetkililerden yardım istedi. Ölmez, “Aniden gök gürültülü yağmur başladı. Bir süre sonra üzerimize doğru yıldırım düştü. 10 hayvanım telef oldu. Telef olan kurbanlıklarımın her birinin değeri bin 750 ila 2 bin TL arasındaydı. 5 kişilik ailemin geçim kaynağıydı. Olayda canımı zor kurtardım. Buna da şükür. Alacak nefesimiz, yiyecek lokmamız varmış. 15 ila 20 bin civarında zararım var. Yetkililerden yardım bekliyorum.”dedi.

2020/06/2020-06-23-11-50-11.gif
Bu haber 7617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nurettin bilgin
    2 ay önce
    Acaba bugünde badıncada elektrikler kesilirmi burada tedaşın yetkililerini protesto ediyorum buraya bir çare bulamadıkları için
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Trafik Kazası Can Aldı
Alaşehir'de Trafik Kazası Can Aldı
Alaşehir'de Uyuşturucu Operasyonu
Alaşehir'de Uyuşturucu Operasyonu