Alaşehir’de Trafik Denetimleri Arttı

Alaşehir'de Trafik Denetimleri Arttı

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, kent genelinde trafik ve asayiş uygulamaları aralıksız devam ediyor.

24 Temmuz 2019 - 05:38 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 14:21

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, kent genelinde trafik ve asayiş uygulamaları aralıksız devam ediyor.

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş ekipleri ilçe merkezinde dün gece saatlerinde de trafik ve asayiş uygulaması yaptı.

Ekipler, sürücülerin kimlik kontrolünü yaparken, sürücülere emniyet kemerinin önemini de anlattılar.

Motosikletlere Sıkı Denetim

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yazın kullanımı artan motosikletlere yönelik de denetimleri arttırdı.

Alaşehir'de özellikle yaz döneminde meydana gelen kazaların yüzde 90'ının motosikletlilerin karıştığının istatistiklerde yer alması nedeniyle, motosiklet kullanıcılarına yönelik denetimler sıklaştırıldı.

İlçenin belli geçiş noktalarında konuşlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tescil belgesi, sürücü belgesi, kask kullanımı ve trafik kurallarına uyum konularında uygulama gerçekleştiriyor. 

Emniyet yetkilileri, vatandaşların can ve mal güvenliğini gözeterek gerçekleştirdikleri denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini, tescilsiz ve ehliyetsiz kullanılan motosikletlerin bağlanacağı, diğer ihlallere de ceza uygulaması yapılacağı bilgisini paylaştı. 

Kazaların %90'ı Motosiklet Kaynaklı 

Alaşehir'de yaklaşık 16 bin motosiklet bulunuyor. İstatistiklerde Alaşehir'de meydana gelen kazaların yüzde doksanı motosikletlerden kaynaklanıyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Alaşehir'de meydana gelen kazalara genelde kontrolsüz kullanılan motosikletlerin neden olduğunu belirtirken, sürücü belgesi olmayan, kaskı olmayan ve kurallar uymayan sürücülere yasal işlemler yapılıyor. Tescilsiz motosikletler de toplanıyor. Yetkililer, yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının çoğunluğunun motosiklet kazalarından oluştuğunu dile getirerek, bu tür sürücülere müsamaha gösterilmeyecek, denetimler aralıksız sürdürülecek" ifadelerini kullandı. 

Bu haber 1936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir Kaymakamı Uçgun, Bakanlık Projelerini Anlattı
Alaşehir Kaymakamı Uçgun, Bakanlık Projelerini Anlattı