Alaşehir’de Pazar Yerleri Kapatıldı

Alaşehir'de Pazar Yerleri Kapatıldı

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir İlçesinde, Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, Korona Virüs tedbirleri kapsamında her hafta Salı ve Cuma günleri Alaşehir’de kurulan semt pazarları ve haftanın diğer günleri, Alaşehir’e bağlı Yeşilyurt, Kavaklıdere, Uluderbent, Kemaliye, Killik ve Piyadeler gibi büyük mahallelerde kurulan semt pazarları ikinci bir bildirime kadar kapatıldı.

02 Nisan 2020 - 12:22

 

Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Abdullah Uçgun başkanlığında toplandı. Toplantıda her hafta Salı ve Cuma günleri Alaşehir’de kurulan semt pazarları ve haftanın diğer günleri, Alaşehir’e bağlı Yeşilyurt, Kavaklıdere, Uluderbent, Kemaliye, Killik ve Piyadeler gibi büyük mahallelerde kurulan semt pazarları kapatıldı.

Dünya çapında salgın olan ve Türkiye’yi de olumsuz yönde etkileyen Korona virüs karşısında vatandaşları koruma, salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemler kapsamında, bu günden itibaren pazarlar kapatıldı.
Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Alaşehir Kapalı Pazar yeri ve mahallelerde Belediye tarafından gösterilen yerlerde daimi sergi açılarak haftanın her günü satış yapılabilecek.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkileri görülen korna virüs salgınına karşı korunabilmek, vatandaşlarımızın salgından etkilenmemeleri için böyle bir uygulama yapmak zorunda kaldık. Temel amacımız önce vatandaşlarımızın sağlığını korumak, aynı zamanda salgının yayılmasını önlemek. Pazarların kapalı kaldığı sürece, kapalı Pazar yerinde ve şehrin diğer mahallelerinde sergiler arası en az 15 metre mesafe korunarak kontrollü olarak manavların satış yapmalarına izin verilecek. Böylece alışverişi yedi güne yayarak kalabalık oluşmasını önlenmiş olacağız. Satış esnasında esnafların maske ve eldiven kullanmaları zorunlu olacak, vatandaşların sebze ve meyvelere dokunmamaları için gerekli tedbir alınacak, dedi.

Duyuru, Alaşehir Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından şu şekilde paylaşıldı;

⚠️ÖNEMLİ DUYURU ⚠️

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 02.04.2020 PERŞEMBE gününden itibaren koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sona ereceği tarihe kadar İLÇE GENELİNDE PAZAR KURULMAYACAKTIR. Pazarcı esnafın mağdur olmaması ve vatandaşlarımızın gıda maddelerine ulaşımında sorun yaşanmaması için gerekli tedbir Belediyemiz tarafından alınacaktır. Pazarcı esnaflarımıza ilçe genelinde 7 gün sergi açabilecekleri yerler Belediye tarafından gösterilecektir. Böylece vatandaşlarımız taze sebze ve meyveye her gün ulaşabilecek ve pazarlarda sağlık açısından tehlikeli kalabalıkların oluşmasına engel olunacaktır. BU KARARLAR KAPSAMINDA YAPILAN UYGULAMA GEÇİCİ OLUP KAZANILMIŞ HAKLARIN KAYBINA YOL AÇMAYACAKTIR

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber 3829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Sarayından Peygamberin Hadisine Nail Olmak
Manisa Sarayından Peygamberin Hadisine Nail Olmak
Tiyatro sanatı ve sanatçıları sıkıntılı günler yaşadı
Tiyatro sanatı ve sanatçıları sıkıntılı günler yaşadı