Alaşehir’de Okuma-Yazma Seferberliği

Alaşehir'de Okuma-Yazma Seferberliği

Ülke genelinde başlatılan ’Okuma yazma bilmeyen kalmasın’ seferberliği kapsamında, Alaşehir'de de çalışmalara başlandı.

28 Şubat 2018 - 20:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan ’Okuma yazma bilmeyen kalmasın’ seferberliği kapsamında, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde de çalışmalara başlandı.

Okuma yazma seferberliği kapsamında Alaşehir’de kursların başladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, "İlçemizde başlatılan okuma yazma seferberliğinin başlangıcı, Kaymakamımız Abdullah Uçgun beyin başkanlığında 20 Şubat 2018 tarihinde Alaşehir Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezi’nde okul müdürleri ile ilçe genelindeki tüm mahalle muhtarlarımızın katılımı ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile başladı. Toplantı sonrası müdürlüğümüz tarafından tüm muhtarlara okuma yazma seferberliği ile ilgili bilgilendirmeler ve mahallelerde toplantılar yapıldı. Kurumlarımızın sosyal medya ve internet sayfalarında duyurular yapıldı. Alan taramaları yapılarak okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit etme çalışmaları gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk olarak Caberburhan Mahallemizde kursumuzu açtık. Daha sonra Hacı Kelepirci İlkokulu, Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Kavaklıdere Atatürk İlkokulu, Beşeylül İlkokulu, Mustafa Beşikçioğlu, Fatih İlkokulu, Killik İlkokulu ile Halk Eğitim Merkezimizde kurslarımızı açtık" dedi.

Okuma-yazma seferberliği kapsamında açılan kursların ilgili tüm alt yapılarının oluşturulduğunu belirten Güneş, gerekli takip ve koordinasyon sağlandığını belirterek, "Kaymakamımız Abdullah Uçgun beyin başkanlığında okuma- yazma seferberliği çalışmalarımız titizlikle yürütülmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ilçemizde 701 kişi okuma yazma bilmiyor. Amacımız, ilçemizde okuma-yazma bilmeyen bir tek fert bile kalmaması. İlçemiz merkezinde ve köylerimizde okuma yazma bilmeyen herkese ulaşacağız" diye konuştu.

Bu haber 2088 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehirli Sporcu Dünya 3.'lüğü İle Gururumuz Oldu
Alaşehirli Sporcu Dünya 3.'lüğü İle Gururumuz Oldu