Alaşehir’de Meyve Ağaçları Çiçek Açtı

Alaşehir'de Meyve Ağaçları Çiçek Açtı

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir ilçesinde erik ve kayısı ağaçları çiçek açtı.

04 Mart 2020 - 19:58 - Güncelleme: 04 Mart 2020 - 21:12

 

19-20 Şubat tarihlerinde cemrenin havaya düşmesiyle birlikte hava sıcaklıklarında yaşanan artış sonrası Alaşehir'de meyve ağaçları çiçek açtı.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Alaşehir ilçesinde baharın müjdecisi cemrelerin düşmesiyle tam bir bahar havası yaşanıyor. Ağaçların çiçek açtığı kentte güzel bahar manzaraları ortaya çıktı. Alaşehir'de bahar mevsimi, önceki yıllara kıyasla etkilerini erken hissettirdi. Çiçek açan ağaçların don olayı olması durumunda çok zarar göreceğini belirten ilçe sakinlerinden İlker Vatansever, “Artık mevsimler değişmeye başladı. Üzümün başkenti ilçemizde Mart ayının ilk günlerinden itibaren sıcak havalara bağlı olarak meyve ağaçlarında uyanmalar meydana geldi. Kayısı ve erik ağaçları çiçek açtı. İnşallah bir don olayı yaşanmaz. Şayet bir don olayı yaşanırsa meyve ağaçlarımız ciddi zarar görecek. İnşallah bir soğuk olmaz ve bu çiçekler dökülmez” dedi.

Alaşehir'de ilk cemre 19-20 Şubat tarihinde havaya düşmesinin ardından 26-27 Şubat tarihlerinde ise suya düştü. 5-6 Mart tarihlerinde son cemre toprağa düşecek.

2020/03/2020-03-04-21-10-00.gif
Bu haber 2698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor