Alaşehir’de Kur’an Kursları Bitti

Alaşehir'de Kur'an Kursları Bitti

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde yüzlerce öğrencinin katılım gösterdiği yaz Kur'an kursları geçtiğimiz günlerde sona erdi. Yüzlerce öğrenci Kur'an-ı Kerim okumanın mutluluğunu yaşarken, bazı öğrenciler ise düzenlenen çeşitli etkinliklerin neticesinde aldıkları ödüller ile sevinçlerini ikiye katladı.

21 Ağustos 2019 - 17:04 - Güncelleme: 21 Ağustos 2019 - 17:39

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de yüzlerce öğrencinin katılım gösterdiği yaz Kur'an kursları sona erdi.

Bu sene için biten kurslarda yüzlerce öğrenci Kur'an-ı Kerim okumanın mutluluğunu yaşarken, bazı öğrenciler ise düzenlenen çeşitli etkinliklerin neticesinde aldıkları ödüller ile sevinçlerini ikiye katladı. Bu etkinliklerden biri de Alaşehir Hacıbey Mahallesi'nde bulunan Kavala Camii'inde yapıldı. Kavala Camii'nde görevli Mesut Cevizdibi ve Ömer Derelier, Kur-an Kursuna katılan öğrenciler arasında namaz kılmayı sevdirmek ve teşvik etmek adına bir yarışma düzenledi. Yarışmaya göre iki ay boyunca tüm vakit namazlarını kılan iki öğrenciye bisiklet hediye edilecekti. Kur-an Kursunun son gününde, aralıksız olarak vakit namazlarını kılan iki öğrenciye bisikletleri taktim edildi. Hediyelerini alan öğrenciler, Kur-an'ı Kerim okumasını öğrenmenin mutluluğuyla birlikte sevinçlerini ikiye katladılar. 

Bu tür etkinliklerin çocuları teşvik etmek adına önemli olduğunu belirten Kavala Camii imamı Ömer Derelier, "Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Bizler, onlara ne kadar sahip çıkarsak, geleceğimize de o kadar sahip çıkmışız demektir. Çocuklarımızı ibadete ve güzel ahlaka yönlendirerek, kötü arkadaş ve kötü ortamlardan uzak tutmuş oluruz. Biz de, kursumuza katılan öğrencilerimiz arasında bir yarışma düzenledik. Gençlerimize, namaz ibadetini sevdirebilmek ve teşvik etmek amacıyla bisiklet hediye ettik. İnşallah hayırlara vesile olur" dedi.

Bu haber 1632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x