Alaşehir’de Kazanan Öküzcüoğlu Oldu

Alaşehir'de Kazanan Öküzcüoğlu Oldu

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu 71 yıl sonra Alaşehir’de belediye başkanı seçilen ilk CHP'li belediye başkanı oldu.

01 Nisan 2019 - 08:16 - Güncelleme: 01 Nisan 2019 - 10:48

 

Alaşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu 71 yıl aradan sonra Alaşehir’de belediye başkanı seçilen ilk CHP'li başkan oldu. Ahmet Öküzcüoğlu Sevgi Yolu üzerinde bulunan CHP ilçe Lokali’nde balkon konuşması yaparken, kutlamalara yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı.

Alaşehir’in yeni Belediye Başkanı olan CHP'li Ahmet Öküzcüoğlu, yaptığı konuşmada, "Beni bağrınıza bastınız teşekkür ediyorum. Fikrimiz, inancımız, idealimiz, sevgimiz, yüreğimiz kazandı. Sabırla yürüttüğümüz seçim propagandamızı zaferle taçlandırmanın mutluluğunu yaşarken, bu sonucu almamız için başından sonuna kadar yorulmadan özveriyle destek veren ekibime ve Belediye Başkanlığını bana layık bulan değerli Alaşehirli hemşehrilerime canı gönülden bir kez daha teşekkür ediyorum.

Gerçekten zorlu bir seçim süreci yaşadık birlikte. Pek çok zorlukla baş ettik yılmadık, provokasyonlar yapıldı korkmadık, yılmadık, saldırılar oldu korkmadık, karşılık vermedik, yılmadık. Şikayet etmeden inandığımız yolda ödün vermeden yürüdük ve çok şükür Alaşehir siyasi tarihi için bir dönüm noktası olan zaferi elde ettik. Bu seçim zaferi inananların zaferidir. Değerini iyi bileceğiz.

Vatanını bayrağını seven, değişimin gücüne inananların, hakkın, adaletin, hukukun zaferidir. Değerini iyi bileceğiz. Öyle değerli bir zafer ki bu sevgili hemşehrilerim; İktidarın tüm imkanlarını seferber etmesine rağmen kazanıldı. Ben bunu Alaşehir’in Kurtuluş mücadelesi olarak gördüm ve 71 yıl sonra başarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ancak bu zafer her şeyin bittiği anlamına gelmiyor asıl şimdi başlıyor her şey. Sizlere adaletli hizmet sözü verdim, hakkaniyetli hizmet sözü verdim.

Yarından itibaren kolları sıvıyorum ve artık verdiğim sözleri yerine getirmek adına canla başla çalışacağım. Ben sizlere hizmet etmekten şeref duyarım. Hiçbir zaman makam düşünmedik, mevkii düşünmedik, her zaman Türkiye’nin menfaatini düşündük. Kendi menfaatimizi asla düşünmedik. Ne demiştik, Belediyemiz siyaset makamı değil hizmet makamı olacak. Evet belediyemiz artık hizmet makamı artık içiniz rahat edebilir. Söz verdiğim gibi bana oy versin vermesin tüm hemşehrilerimin belediye başkanı olacağım. Bütün Alaşehir’in hizmetinde olacağım, bütün Alaşehir’i kucaklayacağım. Bu şehirde artık barış içerisinde özgürce yaşayacağız, icraatlarımızla Alaşehir’i yücelteceğiz. Kimseyi ayrıştırmayacağız, kimseyi dinine, inancına, mezhebine göre sınıflandırmayacağız.

Buradan bütün siyasi partilerin başkan adaylarına teşekkür etmek istiyorum. Evet bu bir demokrasi yarışıydı,'Biz daha iyiyiz, biz kazanacağız' demiştik ve kazandık. Değerli ilçe başkanıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, kadın kolları başkanımıza ve yönetimine, gençlik kolları başkanımıza ve yönetimine, belediye meclis üyesi ve adaylarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Birileri inadına, 'CHP’ye, Millet ittifakına, Ahmet Öküzcüoğlu’na oy vermeyin' dediler. Bizim vatanımızı, bayrağımızı hatta vatandaşımızı sevmediğimizi bile söylediler. Hatta çok daha ileri gidip bizi ihanetle bile suçladılar. Sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum" diye konuştu.

Öte yandan, seçim kutlamalarına CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'de katıldı. 

Bu haber 8167 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu