Alaşehir’de Kadına Şiddeti Kınadılar

Alaşehir'de Kadına Şiddeti Kınadılar

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri tarafından kadına şiddet kınandı.

26 Kasım 2018 - 15:02 - Güncelleme: 26 Kasım 2018 - 15:12

Alaşehir'de kadına yönelik şiddet CHP İlçe Kadın Kolları üyeleri tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla kınandı. CHP İlçe Lokalinde toplanan kadın kolları üyeleri yapmış oldukları basın açıklaması ile kadına yönelik şiddete dikkat çekti. Kadın kolları üyeleri ellerinde yazılı dövizler taşıdı.

CHP Alaşehir İlçe Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında parti lokalinde, 'kadına şiddeti' kınamak için basın açıklaması düzenledi. Etkinliğe Alaşehirliler de destek verdi. Kadınlar, üzerinde 'Kadına şiddet kader değildir', 'Kadına değil şiddete el kaldır' yazılı dövizler taşıdı. Kalabalık içinde gelinlik giymiş bir kadının 'Beni çocuk gelin mi görmek istersin' yazılı döviz tutması dikkat çekti.

CHP Alaşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Musal, "Geleceğimize  ve hayatımıza sahip çıkmak için bir araya geldiğimiz ve şiddetsiz bir memleket hayal ettiğimiz 25 Kasım buluşması için buradayız. Kadınlar her gün şiddete, tacize ya da tecavüze uğruyor. Şiddet o kadar arttı ki artık medyada sıradan bir olay gibi algılanmaya başladı. 2018 yılında 10 çocuk öldürüldü. 50 kadına tecavüz edildi. 162 kadın tecavüze uğradı. 375 kadına zorla seks işçiliği yaptırıldı. 279 kız çocuğu cinsel istismara maruz kaldı. Bunlar sadece medyaya  yansıyanlar. Şiddete karşı kararlı duruşumuz, bu şiddet kültürünü değiştirme ve yok etme mücadelemiz devam edecek" dedi.

Bu haber 2206 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu