Alaşehir’de ’Haybulans’ Hizmeti Başladı

Alaşehir'de 'Haybulans' Hizmeti Başladı

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir ilçe belediyesi sokak hayvanları için 'Haybulans' hizmeti vermeye başladı. Yeni hizmete giren hayvan ambulansı yaralanan, hastalanan ve kaza geçiren sokak hayvanlarının nakli için kullanılacak.

05 Kasım 2021 - 19:46

Alaşehir Belediyesi hasta ve yaralanmış sokak hayvanlarının nakli için 'Haybulans' aldı. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, 'Haybulans'ın hizmete girmesi nedeniyle Alaşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret etti.

Öküzcüoğlu, "Alaşehir Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı'nda sokak hayvanları kısırlaştırma işlemleri tamamlanıp, tedavileri yapıldıktan sonra 5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanunu  gereği iyileştirme süresi tamamlandıktan sonra alındıkları bölgeye tekrar bırakılıyor. Vatandaşlarımız  mahallesinde hasta olan, yaralanmış, kaza geçirmiş ya da kısırlaştırılması gerekli olan sokak hayvanlarımızı '153 Alaşehir Zabıta' veya '02366531409' numaralı telefona ihbarda bulunabilirler. Ekiplerimiz  gelen ihbarları değerlendirerek gerekli işlemleri yapacaklardır. Geçici hayvan barınağımızda 2 veteriner hekimi, 1 memur ve bu alanda eğitim almış 4 personel olmak üzere toplam 7 personelimiz  24 saat hizmet vermektedir" dedi.

Alaşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Tedavi Merkezi görevlileri ise barınaktaki sokak hayvanları için düğün, sünnet, mevlit gibi sosyal etkinlikler ile iş yerlerinde verilen yemeklerden artanları atmak yerine hayvan barınağına verilmesini istedi. Artan yemekler için bilgi verilmesi durumunda zabıta ekiplerinin yemekleri bulunduğu yerden alacağı belirtildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağış sonrası kayganlaşan yolda feci kaza: 1 Ölü
Yağış sonrası kayganlaşan yolda feci kaza: 1 Ölü