Alaşehir’de Haşereye Geçit Yok

Alaşehir'de Haşereye Geçit Yok

Alaşehir Manşet Haber - Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından haşerelerin daha fazla üreme ortamı bulacakları ortamlarda ilaçlama faaliyetleri gerçekleştirildi.

02 Temmuz 2019 - 21:08

 

Alaşehir'de haşerelerin daha fazla üreme ortamı bulacakları ortamlarda ilaçlama faaliyetleri gerçekleştirildi. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Alaşehir ilçesinin yaz mevsimini rahat bir şekilde sürdürmesi için ilaçlama çalışmalarının hızını arttırdı.

Bu kapsamda ilçe merkezi ve muhtelif mahallelerde; gübrelik, sulak ve yeşil alanlarda haşerelere yönelik ilaçlama faaliyetleri gerçekleştirildi.

Yaz aylarının başlaması ile birlikte ilaçlama programını yoğunlaştıran Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Haşere ile Mücadele Ekipleri, bu kapsamda Alaşehir ilçesinde de hummalı çalışmalarını sürdürdü.

Gündüz saatlerinde farklı lokasyonlara ayrılan ekipler; haşerelerin oldukça fazla üreme alanı bulduğu gübrelik, sulak ve yeşil alanları ilaçladı. Gece ekipleri de sokak ilaçlaması yaparak, vatandaşların rahat bir nefes almasını sağladı.

İl genelinde 51 ekiple gerçekleştirdikleri ilaçlama çalışmalarına Alaşehir ilçesinde de büyük önem verdiklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Genç, “Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte haşerelerin daha fazla üreme ortamı bulacakları ortamlarda ilaçlama faaliyetlerinin yoğunluğunu arttırdık. Havaların ısınması dolayısıyla vatandaşlarımız, artık açık ortamlarda daha fazla vakit geçirmeye başladı. Biz de halkımızın bulunduğu ortamlarda daha rahat vakit geçirebilsinler diye mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

2019/07/2019-07-02-21-15-07.jpg
2019/07/2019-07-02-21-15-08.jpg
Bu haber 1420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x