Alaşehir’de Doğalgaz Çalışmaları Hız Kazandı.

Alaşehir'de Doğalgaz Çalışmaları Hız Kazandı.

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de doğalgazın gelmesi için ön hazırlık çalışmaları hız kazandı. Çalışmalar kapsamında gaz dağıtım firması AKSA Gaz, İstasyon Mahallesi'nde ana doğalgaz hattından ev güzergahlarına doğalgaz servis kutusu döşenmesi işlemlerine başladı. İlçede birçok mühendislik firması, dairelerde ev içi doğalgaz gaz tesisatı döşeme işlemlerine başladı.

04 Mart 2021 - 16:08 - Güncelleme: 05 Mart 2021 - 15:48

 

Soner Vatansever - Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de kış aylarında yaşanan yoğun hava kirliliğine çözüm olması umuduyla uzun yıllardır beklenen doğalgaz için ilçede kazı çalışmalarına başlanıldı. İlk olarak İstasyon ve Kurtuluş Mahalleleri'nde kullanımına başlanılması beklenen doğalgaz için somut adımlar atılarak kazı çalışmalarına başlanılması ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı. 

"Kış Aylarında Sokakta Nefes Alamıyoruz"

Alaşehir'de havaların soğumasıyla birlikte kullanımı artan kalorifer ve soba bacalarından çıkan yoğun karbonmonoksit gazı nedeniyle özellikle akşamları sokakta nefes alamadıklarını belirten ilçe sakinlerinden Mehmet Çetin, "Özellikle çok soğuk havalarda akşam saatlerinde elimizden geldiğince sokağa çıkmamaya çalışıyoruz. Hatta bırakın sokağı, evimizde balkona dahi çıkmıyoruz. Balkona çıkar çıkmaz zaten yoğun bir sis bulutu gibi kirli hava çarpıyor suratımıza. İnsanın nefesini kesiyor kirli hava. Allah'tan kronik bir rahatsızlığım yok, astım bronşit gibi bir rahatsızlığım olsa durum çok daha kötü olur. Sağlıklı olduğum halde nefes alamıyorum. Doğalgazın gelecek olması herkes gibi bizi de çok mutlu etti. En azından kış aylarında şu hava kirliliğinden kurtulacağız. Doğalgaz ile birlikte tüp derdi, şofben derdi de ortadan kalkacak ama benim için en önemlisi temiz bir havaya kavuşacak olmamız" dedi. 

Mühendislik Firmalarının Çalışmaları Hız Kazandı

İlçede gaz dağıtım firması AKSA Gaz tarafından başlatılan kazı çalışmaları ile birlikte mühendislik firmalarının da faaliyetleri hız kazandı. İlçede faaliyet gösteren doğalgaz mühendislik firmalarından FORTES MÜHENDİSLİK Alaşehir bölge sorumlusu İlker Kavaklı, gelişmeler ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada "Alaşehir'de doğalgaz kullanımına ilk olarak İstasyon ve Kurtuluş Mahallelerinde başlanacak. AKSA gaz, sokaktaki ana hattan evlerin önüne doğalgaz servis hattını bırakır.  Apartman dairelerinin ortak alan tesisatı, daire içi gaz tesisatı, kombi, radyatör montajı gibi işlemleri biz yapıyoruz. 2 yıl önce açılan Salihli şubemiz de yaklaşık 3.000 dairenin dönüşümünü tamamladık.  Alaşehir de de bir çok ev ve apartmanın dönüşüm işlemlerine başladık. Türkiye’de 2006 yılından beri faaliyet gösteren firmamız şuan 22 il 49 şubesi ile sektörün Lider Firmasıdır.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekir?

Doğalgazın kullanımı ve konforunun yanında risklerinin de olduğunu ifade eden FORTES MÜHENDİSLİK Alaşehir bölge sorumlusu İlker Kavaklı, "Doğalgaz tesisatı yapılırken kesinlikle işin ehli olan AKSAGAZ YETKİ BELGESİ OLAN yetkili firmalarla çalışmak çok daha doğru olacaktır. 

Yetki Belgesi olmayan firmalar tarafından yapılan işler de, Proje onayı ve Gaz açım engeli, doğalgaz kaçaklarından kaynaklı oluşabilecek hasarlar çok ciddi boyutta can ve mal kaybına sebep olacaktır. Özellikle bu konu ile ilgili Alaşehirli vatandaşlarımızın bilinçli olmasını temenni ederiz

2021/03/2021-03-04-16-26-28.jpg
Bu haber 4640 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir ve Sarıgöl’de Planlı Elektrik Kesintisi Yapılacak
Alaşehir ve Sarıgöl’de Planlı Elektrik Kesintisi Yapılacak