Alaşehir’de 30 Ağustos için ’Zafer Konvoyu’

Alaşehir'de 30 Ağustos için 'Zafer Konvoyu'

Alaşehir Manşet Haber - 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yılı kutlamaları kapsamında Alaşehir Belediyesi araçlarının başlattığı şehir turu konvoyuna vatandaşlar da eşlik etti. Oluşturulan “Zafer Konvoyu” oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

31 Ağustos 2020 - 10:25 - Güncelleme: 31 Ağustos 2020 - 10:48

 

Soner VATANSEVER / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Belediyesi, Milli Mücadele’nin kaderini değiştiren Büyük Taarruz’un 98. yılında bayram coşkusunu sokaklara taşıdı. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve eşi Selen Öküzcüoğlu, üstü açık araç ile mahalleleri gezerek halkı selamladı. Covid-19 pandemi riskinin hala sürmesi sebebiyle bayram, sosyal mesafeye uygun koşullarda kutlandı.

Alaşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında bayram coşkusu balkon ve sokaklara taşındı. Belediye tarafından Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun  bulunduğu aracın önde olduğu “Zafer Konvoyu” adını verdikleri bir konvoy oluşturuldu. Oluşturulan konvoya Alaşehirli vatandaşlar da araçları ile katıldı. Belediyenin pandemi koşullarına uygun olarak düzenlediği programda Alaşehir halkı da, balkonlarından kutlamalara katıldı.

Vatandaşlar, Türk bayraklarıyla süsledikleri evlerinden etkinliği takip ederek, anons aracından yükselen marş ve şarkılara eşlik etti.

Belediyenin üstü açık anons aracı ile tüm mahalleleri gezerek halka bayram coşkusunu yaşatan Ahmet Öküzcüoğlu, “Özgürlük ve bağımsızlık uğruna bu vatanı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” mesajını verdi. 

2020/08/2020-08-31-10-46-04.gif
2020/08/2020-08-31-10-46-05.gif
Bu haber 1511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Beray
  1 yıl önce
  Koronanin yayilmasina neden oluyorsunuz. Sorumsuzluk bu. Birileri ölecek inadiniz yuzunden! Siz yaparsaniz halk on katını yapar. Toplu etkinlik yapmayin yetkililer!
 • Beray
  1 yıl önce
  Koronanin yayilmasina neden oluyorsunuz. Sorumsuzluk bu. Birileri ölecek inadiniz yuzunden! Siz yaparsaniz halk on katını yapar. Toplu etkinlik yapmayin yetkililer!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x