Üzüm Bağlarını Dolu Vurdu

Üzüm Bağlarını Dolu Vurdu

Kısa süre etkili olan dolu yağışı sultani üzüm bağlarında büyük zararı yol açtı. Dolu, bağları adeta beyaza bürürken, bağlarda yüzde 80 civarında zararın oluşmasına neden oldu.

11 Mayıs 2018 - 19:49

Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı İshakçelebi Mahallesi’nde kısa süre etkili olan dolu yağışı sultani üzüm bağlarında büyük zararı yol açtı. 

Afet olan bölgede incelemelerde bulunan Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, bin dönüme yakın bir alanda dolu hasarının oluştuğunu ifade etti. Saruhanlı genelinde çiftçilerin afetlere karşı bağlarını sigortalattığını aktaran Okur, bu senede zararın büyük olduğunu söyledi. Yeni filizlenen bağlardaki zarar tespit çalışmalarını sürdüren Başkan Okur, “Üzümün başkenti Saruhanlı yine büyük bir afet yaşadı. İshakçelebi Mahallemizde cuma saatlerinde 10 dakika gibi kısa bir süre içinde meydana gelen dolu yağışı nedeniyle üzüm bağlarında ilk incelemelerimize göre yüzde 80 civarında zayiat bulunuyor” dedi. 

İshakçelebi Mahallesi üzüm üreticilerinden olan ve dolu afeti nedeniyle bağında büyük hasar meydana gelen Hasan Pekiz, “Öğlen saatlerinde yoğun bir dolu afeti yaşadık. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bundan sonra yapacağımız kalanlara mukayyet olmak ve kalanlarla geçinmek” şeklinde konuştu. 

 

Bu haber 4607 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyetten Dev Uyuşturucu Operasyonu
Emniyetten Dev Uyuşturucu Operasyonu
Alaşehir için Zirai Don Uyarısı
Alaşehir için Zirai Don Uyarısı