Genç çiftçilere hibe desteğini anlatıyor

Genç çiftçilere hibe desteğini anlatıyor

Genç çiftçilere 30 Bin Liraya kadar hibe yapılacak. Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü, Genç çiftçilere bakanlık tarafından verilecek olan hibe kredisini anlatmak için mahalle ziyaretlerine çıktı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş, ekibiyle birlikte mahallelerde toplantılar düzenliyor.

12 Nisan 2018 - 18:41 - Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 20:19

Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, genç çiftçilere bakanlık tarafından verilecek hibe kredisini anlatmak için mahalle seferberliğine çıktı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tarık Memiş, ekibiyle birlikte mahallerde toplantılar düzenlemeye başladı. Gece ve gündüz düzenlenen gezilerde, projeyi anlatan Memiş, son olarak Belenyaka Mahalle kahvesinde çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilere seslenen Tarık Memiş, "Genç çiftçilerinin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesidir. Bu kapsamda proje içeriği olarak bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin TL'ye kadar hibe yapılacaktır. TC vatandaşı 18-40 yaş aralığında, kırsalda ikamet eden, sosyal güvenliği olmayan, vergi mükellefi olmayan, örgün okumayan, okuryazar ve daha önce hibeden faydalanmayanlar başvuru yapabilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve internet üzerinden bilgi alabilirsiniz" dedi.

Bu haber 1660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aç Kurtlar Koyun Sürüsüne Saldırdı
Aç Kurtlar Koyun Sürüsüne Saldırdı
Hava Kirliliği Sigaradan Daha Tehlikeli
Hava Kirliliği Sigaradan Daha Tehlikeli