Alaşehirliler Bu Habere Dikkat! Dolandırılmayın

Alaşehirliler Bu Habere Dikkat! Dolandırılmayın

Alaşehir Manşet Haber - Dolandırıcılar her geçen gün akıl almaz yöntemler kullanarak insanları dolandırmaya devam ediyor. Dolandırıcıların son kullandığı yöntem ise pes dedirtti.

09 Nisan 2019 - 12:55

 

Dolandırıcılar her geçen gün akıl almaz yöntemler kullanarak insanları dolandırmaya devam ediyor.

Dolandırıcılar, buldukları yeni yöntemlerinde ise evinize MASKİ’den geldiklerini söyleyerek, kartınıza su yükleme ya da fatura ödeme işleminizi yapacaklarını belirtiyor. Kapı kapı dolaşarak kurbanlarını tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar, bu yalanları söyleyerek toplayabildikleri paralar ile kayıplara karışıyor. 

MASKİ'DEN UYARI!

MASKİ Genel Müdürlüğü, ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi adını kullanarak vatandaşı dolandırmaya kalkışan kişiler hakkında uyardı. Hizmetten faydalanabilmek için kişisel talebin olması şartına vurgu yapan MASKİ, vatandaşların bu hizmetten yararlanabilmeleri için öncelikle 185 çözüm merkezini arayarak talepte bulunması gerektiğini ifade etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurumun adı kullanılarak çoğunlukla yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlara yönelik, yapılan dolandırıcılık hakkında vatandaşları uyardı.

Konuyla ilgili MASKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sizin talebiniz olmaksızın MASKİ’den geldiklerini söyleyerek, kartınıza su yükleme ya da fatura ödeme işleminizi yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara kesinlikle itibar etmeyiniz. ‘Yalnız Değilsiniz’ projemiz kapsamında 185 numaralı Çözüm Merkezi üzerinden bu yönde bir talebiniz olmadığı müddetçe hizmet verilmemektedir. Lütfen bu gibi kötü niyetli kişilere güvenerek,su kartınızı veya faturanızı teslim etmeyiniz ve herhangi bir ödeme yapmayınız. Bu durumla karşılaşmanız halinde, Alo 185’i veya 112 acil çağrı merkezini arayarak bu kötü niyetli şahısları şikayet ediniz”

Bu haber 2527 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SGK Emeklilerine 1000 TL Promosyon
SGK Emeklilerine 1000 TL Promosyon