Alaşehir Yoluna Kavuşuyor

Alaşehir Yoluna Kavuşuyor

Ulaşımda aksamalara neden olan Salihli-Alaşehir yolunun yapımına bu ay başlanıyor. Adı kazalarla gündeme gelen yolun yapımı için hızlı bir ihale süreci yürütüldüğünü belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 36 milyon 100 bin 278 liraya ihale edilen yolun 2019 Haziran ayında hizmete gireceğini söyledi.

07 Mart 2018 - 13:50 - Güncelleme: 07 Mart 2018 - 14:05

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Alaşehir’e geldi.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve İlçe Başkanı Murat Ertürk ve yönetim kurulunun eşlik ettiği ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Baybatur, Yeşilyurt Pazar Camii Kız Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulunmasının ardından Alaşehir’e birde beklenen müjdeli haberi verdi.

Yapımı Aksayan Salihli-Alaşehir Yolu Tamamlanacak

Arazi sahipleriyle yaşanan kamulaştırma problemi nedeniyle yapımı aksayan Salihli-Alaşehir yolunun yapımı konusunda mahkemenin sonuçlandığını belirten Baybatur, Piyadeler’in 2 kilometrelik bölümünde ulaşımda aksamalara neden olan ve birçok ölümlü kazaya sebebiyet veren yolun yapımına Mart ayında başlanacağını söyledi.

Hızla yürütülen ihale sürecinin ardından 36 milyon 100 bin 278 liraya ihale edilen yolun yer tesliminin yüklenici firmaya yapıldığını kaydeden Baybatur, “İki hafta içerisinde şantiye kurulumu ile yolun yapım süreci başlamış olacak. Alaşehir-Salihli yolu üzerindeki problemin giderilmesinin yanı sıra Salihli-Denizli yolu üzerindeki tüm yolun da sıcak asfaltı yapılacak. Yolun tamamlanmasıyla ölümlü kazaların önüne geçilerek yolun konforunun artması sağlanacak” dedi. İhale şartnamesinde yolun 38 kilometrelik bölümünde yapılacak çalışma süresinin 500 gün olarak belirtildiğini ifade eden Baybatur, Salihli-Alaşehir yolunun 2019 Haziran ayında tamamlanarak bölge insanının hizmetine sunulacağını ifade etti.

2018/03/2018-03-07-14-04-59.jpg
Bu haber 5413 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x