Alaşehir’in Sembol Meydanı Yenileniyor

Alaşehir'in Sembol Meydanı Yenileniyor

Alaşehir'in en önemli noktalarından biri olan Sarıkız Meydanı’nda Alaşehir Belediyesi ekiplerince yenileme çalışmaları başlatıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından meydan daha modern bir görünüme kavuşacak.

15 Ağustos 2018 - 18:02

Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, kentin en önemli noktalarından biri olan Sarıkız Meydanı’nda yenileme çalışması başlattıklarını belirterek, çalışmaların tamamlanmasının ardından meydanın daha modern bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Alaşehir Belediyesi iş birliğiyle ilçe tarihinde önemli bir yere sahip olan Sarıkız Meydanı’nda düzenleme ve peyzaj çalışması başlatıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, "Şehrimizin önemli alanlarından biri ve simgesi olan olan Sarıkız Meydanımız, büyükşehir belediyemiz ile başlattığımız düzenleme çalışmaları sonucunda, vatandaşlarımızın kullanımına daha uygun ve estetik açıdan da daha güzel görünüme kavuşacak. Amacımız Alaşehir’imizin her yerinde yaşam kalitesini daha da yükseltmektir. Kısa sürede tamamlanmasını beklediğimiz bu güzel projemizin Alaşehirli hemşerilerime hayırlı olmasını diliyor, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyemize bağlı ekiplerimiz tarafından meydanda yapılan zemin onarımı, peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesinin ardından, Sarıkız Heykeli’nin de yer alacağı ışıklı havuz sistemi ile meydan daha modern bir görünüme kavuşacak" dedi.

Bu haber 3078 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Virüs Nedeniyle O İlçenin Devlet Hastanesi Kapatıldı
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu